Adrianna Bujak

IMG_9143-Adrianna-Bujak-Cyran-new.jpg

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr Katarzyny Oleś–Blacha. Brała udział w kursach mistrzowskich m.in. Ryszarda Karczykowskiego, Howarda Crooka, Marcina Habeli i Christiny Pluhar. Otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso. W 2010 zadebiutowała na deskach Opery Krakowskiej w spektaklu Spojrzenia pod dyr. Rubena Silvy. W roku 2016 ukończyła Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym im. Fr. Chopina w Warszawie.

Owocem wieloletniej fascynacji dawną muzyką liturgiczną i chorałem było współzałożenie zespołu Flores Rosarum w roku 2006, w którym śpiewa do dziś.

Artystka współpracuje także z Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Częstochowską, Zespołem Muzyki Dawnej Camerata Cracovia, Zespołem Muzyki Dawnej Consortium Sedinum, a także Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną oraz Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Ma również na koncie współprace z Krakowską Operą Kameralną, Zespołem Muzyki Dawnej Floripari Królewskiego Zamku na Wawelu oraz Capellae Cracoviensis. Koncertuje w Polsce i za granicą m.in. na Słowacji, Litwie, Ukrainie, w Niemczech, Włoszech, Finlandii, Rumunii, Mołdawii, Anglii, Belgii, a także w Australii.

Angażuje się również w działalność edukacyjną, biorąc udział w koncertach dla dzieci organizowanych przez Filharmonię Krakowską. Jako nauczyciel pracuje z młodzieżą (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Wadowicach) i studentami (Chór Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Interesuje się piosenką estradową. Zaczynała w kabarecie Loch Camelot, z którym dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów (Bydgoszcz 2008), laureatką Grechuta Festival (Kraków 2011) oraz Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2014).